Z życia przedszkola

Ekodrama 2013

"Mamy I miejsce !!!"

Już po raz VI Ośrodek Kultury „Białogon” filia Domu Kultury „Zameczek” i Urząd Miasta Kielce Wydział Środowiska i Usług Komunalnych zorganizował Przegląd Małych Form Teatralnych o tematyce ekologicznej „Ekodrama”, którego celem było uświadomienie dzieciom znaczenia ekologii, dbałości o stan naszego środowiska, magazynowanie i segregowanie odpadów, selekcji śmieci. To my, jako mieszkańcy planety, musimy uświadomić sobie fakt, że problemu śmieci nikt z nas nie rozwiąże. Odpowiedzialność za to biorą wszyscy od małego dziecka, po dorosłych…

Dlatego nasze przedszkole przyłączyło się do akcji promującej ekologię i 20 marca 2013r. dzieci przystąpiły do eliminacji z inscenizacją znanej na całym świecie bajki "Jaś i Małgosia", pt. „Wielkie sprzątanie w domu Baby Jagi”. Przedstawienie zaadaptowane było na "ekologiczną nutę". Świetna gra małych aktorów, melodyjna muzyka, wpadające w ucho liczne piosenki, bajkowa scenografia i żywa akcja - oto najistotniejsze walory naszej interpretacji tej baśni. Nasze przedstawienie bardzo się podobało, więc zostaliśmy zaproszeni do drugiego etapu konkursu. Wcześniej jednak dwa razy odwiedził nas w przedszkolu aktor – pan Lech Sulimierski, który prowadząc z nami warsztaty teatralne, przekazał nam wiele cennych wskazówek.

Aż nadszedł długo wyczekiwany dzień…

19 kwietnia jako pierwsi stanęliśmy na znanej nam już scenie Ośrodka Kultury „Białogon” w Kielcach przed szanownym jury i czterema innymi przedszkolami, które zakwalifikowały się do ścisłego finału. Wszyscy z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy werdyktu.

Wreszcie jest ……

I miejsce !!!!!!

Dzieci z euforią przyjęły werdykt jury, były gratulacje, dyplomy i nagrody !!! Po przyjeździe do przedszkola gromko o tym poinformowały wszystkich.

Cieszyliśmy się bardzo i z wielką przyjemnością zaprezentowaliśmy przedstawienie, pt. „Wielkie sprzątanie w domu Baby Jagi” młodszym kolegom z naszego przedszkola.

Przedszkole Samorządowe nr 25 w Kielcach - Z życia przedszkola - Ekodrama 2013